Ogromnej liczbie osób wyjazd nad morze kojarzy się głównie z beztroskim, leniwym wypoczynkiem na pięknej plaży, w słoneczny i upalny dzień. Taka wizja wypoczynku dla większości ludzi jest ogromnie kusząca.
Wiele osób bardzo lubi spędzać urlop nad morzem nie tylko ze względu na możliwość ciekawego spędzenia czasu nad wodą i korzystania ze sportów wodnych lub uroków pięknych plaż, ale też dlatego, że zwykle latem w nadmorskich kurortach kwitnie życie towarzyskie i kulturalne.
Pobyt nad morzem niezwykle korzystnie wpływa też na stan naszego zdrowia, co przyczynia się do tego, że bardzo wielu turystów wybiera spędzenie letniego urlopu właśnie nad morzem. Morska woda zawiera sól, dzięki czemu wzbogaca powietrze w dużą ilość jodu. Oddychając nadmorskim powietrzem, jednocześnie wdychamy ten pierwiastek zbawienny dla prawidłowego funkcjonowania naszej tarczycy.
Urlop nad morzem to też niezwykła okazja do tego, aby nacieszyć się tamtejszą kuchnią. Codziennie możemy jeść przepyszne dania przygotowane z rzadkich gatunków morskich ryb i owoców morza.