Duże i rozległe łańcuchy górskie są zwykle jedną z największych atrakcji turystycznych w wielu krajach. Turyści bardzo lubią przyjeżdżać w góry. Wprawdzie częściej odwiedzają oni góry zimą dlatego, że w tej porze roku mogą oni najwięcej skorzystać z pobytu w górach, gdyż możliwe jest wtedy uprawianie wszelkiego typu sportów zimowych takich jak narciarstwo, saneczkarstwo, czy jazda na snowboardzie.
Nie można zapominać, że góry są bardzo atrakcyjnym miejscem, do którego warto przyjeżdżać przez cały rok, a nie tylko w zimie. Wprawdzie, rzeczywiście zimą można uprawiać tutaj sporty zimowe, a latem już nie, ale w ciepłych porach roku możemy odbyć wiele ciekawych, długich i przyjemnych wędrówek po najpiękniejszych górskich szlakach.
Wiosną i latem wszystkich turystów zachwyca nie tylko oryginalna, nie występująca w innych miejscach przyroda, ale też niesamowite, malownicze pejzaże, których nie można zobaczyć gdzie indziej.
Turyści uwielbiają przyjeżdżać w góry, gdyż to właśnie w takim miejscu można najlepiej odciąć się od szarej codzienności i zapomnieć o wielu swoich troskach i problemach.