Góry nie są dla wszystkich. Aby bezpiecznie cieszyć się ich pięknem należy być zrównoważonym i uważnym. Turystyka górska jest powodem tego, że co roku w górach umierają setki tysięcy ludzi. W polskich Tatrach jeden szlak cieszy się szczególnie złą renomą.

Mowa tu o Orlej Perci. Szlak ten można przejść w ciągu jednego dnia, jednakże jest to odradzane przeciętnemu turyście. Biegnie on przez wysokogórskie rejony, zmuszając piechura do przechodzenia przez silnie eksponowane trawersy. W niektórych miejscach Orla Perć zmienia się po prostu w drabinę z metalowym szczebli, po której turyści muszą piąć się w górę mając za sobą jedynie przepaść. Kamieniste podłoże sprawia, że bez odpowiedniego obuwia bardzo łatwo jest się tam poślizgnąć i zrobić sobie poważną krzywdę.

Orla Perć jest niebezpiecznym szlakiem, jednakże co roku przyciąga setki ludzi swoimi pięknymi widokami. Aby bezpiecznie cieszyć się pięknem krajobrazów tej trasy należy zaopatrzyć się w zdrowy rozsądek oraz odpowiedni sprzęt i wiedzę.