Wspinaczka górska jest sportem niebezpiecznym. Wdrapując się na pionowe ściany można narazić się na kalectwo, bądź śmierć. Jednakże moment kiedy staje się na szczycie jest na tyle magiczną chwilą, że co roku tysiące ludzi ryzykuje swoje życie, aby jej doświadczyć.

Jednym z regionów, którego turystyka opiera się na wspinaczach są Dolomity. te położone we Francji i Włoszech góry oferują unikalne na skalę światową trasy do wspinaczki, nazywa via ferrata. Zostały one oznakowane i przystosowane do użytku przez profesjonalnych wspinaczy, dzięki czemu turyści mogą się nimi cieszyć bez żadnych obaw o własne życie. Jedynym ograniczeniem jest lęk przestrzeni. Ktoś cierpiący na tę przypadłość absolutnie nie może używać ferrat, gdyż wspinacze są na nich często narażeni na znaczną ekspozycję.

Via ferraty to wspaniałe trasy pozwalające podziwiać majestat Dolomitów i wspaniałe krajobrazy. same w sobie stanowią one powód dla którego warto wybrać się w Dolomity. Dzięki nim świetna zabawa jest gwarantowana..