Miasto Seul jest stolicą Korei Południowej. Najlepiej jest obejrzeć panoramę całego miasta z wieży komunikacyjno ? widokowej Seoul Tower, która usytuowana jest na górze Namsa. Z tarasu tej budowli dopiero doskonale widać jak wielkie jest to miasto!
Na światowej liście UNESCO znalazł się pałac królewskiej dynastii Joseon Changdeokgung, który służył władcom z tej dynastii od roku 1618 aż do 1896. Jest to jeden z pięciu pałaców tej dynastii i jest to doskonały przykład wspaniałej koreańskiej architektury. Cała królewska posiadłość położona była na 58 hektarach, a liczne budynki tak były wkomponowane w krajobraz, że w niczym nie naruszały harmonii otoczenia.
Dużą atrakcją dla turystów w tym mieście jest także park rozrywki Lotte World. Bez względu na pogodę, jaka akurat panuje w mieście czy wiek, każdy w tym parku świetnie spędzi wolny czas i świetnie się będzie bawił.
Warto także popróbować koreańskiej kuchni, która jest bardzo pikantna, ale i bardzo zdrowa. Można się pokusić o uczestniczenie w zajęciach w jednej z licznych szkół gotowania i nauczyć zasad tej specyficznej kuchni.