Dla wielu osób wakacje wcale nie są okresem zabawy i odpoczynku. Niektóre osoby są tak bardzo przyzwyczajone do swoich codziennych obowiązków, że bez nich czują się wyjątkowo nieswojo i dziwnie. Tacy ludzie nie potrafią odpoczywać, czują wyrzuty sumienia, gdy nie robią nic do pracy.

Czasem powodem niechęci do wakacji może nie być typowy pracoholizm, a fakt, że mamy małe dzieci i trudno jest przy nich odpocząć. Z pewnością wielu rodziców ucieka do pracy, by nie musieć słuchać wrzasku pociech, na wakacjach trzeba z nimi przebywać 24/7. Nie ma co oceniać takich rodziców. Warto im za to pokazać, że i z dziećmi można przyjemnie spędzić urlop.

Dobrym kierunkiem na rodzinne wakacje jest polskie morze. Tanie noclegi nad Morzem Bałtyckim sprawiają, że nawet wielodzietne rodziny znajdą dla siebie zakwaterowanie w niskiej cenie.

Odpocząć z dziećmi i trochę ich czymś zająć można np. na plaży. Odpoczynek na piasku nie jest drogi, a daje nam duże pole do popisu. Można patrzeć jak dzieci bawią się w piasku, a samemu się relaksować.