Za każdym razem kiedy wracałem do domu do Warszawy (na co dzień mieszkam i pracuję w Londynie) miałem problemy z komunikacją. Po kilku miesiącach przebywania za granicą natłok spraw do załatwienia jest tak duży, że przez kilka dni (co zwykle oznacza połowę spędzonego w Polsce czasu) nie robię nic innego tylko jeżdżę i załatwiam.
Początkowo próbowałem korzystać z komunikacji publicznej, ale to tylko wydłużało sprawę, taksówka natomiast to wygodne rozwiązanie, ale zbyt drogie, aby cały dzień krążyć po mieście.
Z pomocą przyszła wypożyczalnia samochodów Warszawa ma ich wiele, każdy bez problemu znajdzie i wynajmie odpowiedni dla siebie samochód. Oczywiście zasada jest prosta – im mniejszy samochód tym mniejsza opłata i koszty eksploatacji, co w takim zatłoczonym mieście jak Warszawa bardzo się liczy.
Wypożyczenie niewielkiego samochodu na dobę to często koszt jednego przejazdu taksówką, ceny za autko miejskie zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych, a formalności ograniczone są do minimum