Jeśli planujesz krótki wypad na weekend i chcesz zwiedzić jedno z piękniejszych Polskich miast, wybierz Gdańsk. To miejsce pełne atrakcji, ciekawych budynków, historycznych obiektów, przyjemnych restauracji i knajpek. W Gdańsku nigdy nie będziesz się nudził.

Komunikacja po mieście odbywa się bardzo płynnie, dlatego najlepiej jest zostawić samochód w hotelu i poruszać się autobusami, Trudno jest o miejsce parkingowe w centrum.

Jeśli chodzi o hotele w Gdańsku, to wybór jest bardzo dużo. Cena za pokój rośnie wraz z odległością do centrum miasta. Zdarza się jednak, że pojawia się atrakcyjna promocja i nocleg przy starym mieście można upolować za bardzo małe pieniądze. Udaj się to szczególnie poza sezonem wakacyjnym. Ze względu na urok miasta, warto rozważyć rezerwację hotelu w jego ścisłym centrum. Jeśli jednak budżet na to nie pozwala, dobrym rozwiązaniem jest rozejrzenie się za hostelem. Nie ma on takich udogodnień jak hotel, łazienka jest często współdzielona z innymi gośćmi. Cena jest jednak znacznie niższa.