Na Wyspach Brytyjskich przebywa na stałe bądź czasowo nawet kilka milionów Polaków – wliczając w to turystów. Dostają się oni na miejsce na różne sposoby. Część z nich jest nie tylko czasochłonna, ale też uciążliwa. Chcąc uniknąć podobnych trudności, warto wybrać się do stolicy Wielkiej Brytanii samolotem.
Loty do Londynu nie należą do drogich. W porównaniu z innymi kierunkami europejskimi, Anglia jest paradoksalnie jednym z tańszych. Decyduje o tym wysoka konkurencja przewoźników, dla których obecność na brytyjskich lotniskach to nie tylko zysk, ale również prestiż.
Oczywiście istnieje kilka skutecznych trików, dzięki którym nasza podróż może być jeszcze ekonomiczniejsza. Przede wszystkim warto pamiętać o wcześniejszym zakupie biletu. Część przewoźników oferuje kilka pierwszych sztuk w cenach niższych, niż kolejne. Jeszcze inna sprawa to elastyczność wyjazdu. Istnieją nie tylko tańsze terminy – z reguły bardziej opłacalny będzie na przykład wylot w środku tygodnia niż w weekend – ale też lotniska. I tak Modlin zazwyczaj będzie tańszy niż Okęcie – ale również to regułą być nie musi. Najlepiej po prostu na bieżąco śledzić zmienność ofert. Co ważne, trzeba być zdecydowanym. Czasami dobre oferty są dostępne ledwie przez kilkadziesiąt sekund – obowiązuje stara dobra zasada: kto pierwszy, ten lepszy.