Jeśli planujesz wyjazd do Islandii po raz pierwszy, przed wyjazdem musisz się odpowiednio przygotować. Poniżej znajduje się lista kilku rzeczy, które mogą okazać się pomocne przed rozpoczęciem podróży na Islandię.

Pogoda w Islandii jest nieprzewidywalna.

Jeśli wynajmujesz samochód, wybierasz się na wędrówkę, lub po prostu planujesz pochodzić i zwiedzić, bądź przygotowany na ewentualny wiatr lub deszcz w każdym dniu. Spakuj wodoodporne spodnie, kurtkę wiatroszczelną z kapturem, Rękawice i oczywiście parasol ? na te rzeczy musisz znaleźć miejsce w walizce.

Pomocna wskazówka, jeśli planujesz wynająć samochód w Islandii warto zauważyć, że drogi tam są dostępne tylko dla samochodów z napędem na cztery koła. Zachowaj ostrożność podczas jazdy! Jak wspomniano powyżej, Islandia może być naprawdę wietrzna, więc pilnuj prędkości i bezpiecznej jazdy. Warto też rozważyć naukę różnych islandzkich znaków drogowych przed podjęciem decyzji o jeździe, ponieważ mogą one być nieco mylące. Wraz z wodoodpornymi spodniami i wiatrem, pamiętaj, aby spakować własne ręczniki, ponieważ mogą się z pewnością przydać.