Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami. Dzieci i młodzież będą mieć dwa tygodnie wolnego od obowiązków szkolnych. Na ten czas warto dzieciom zorganizować czas, aby się nie nudziły. Podczas ferii zimowych można dziecko zapisać na jakiś obóz zimowy, będący odpowiednikiem letnich kolonii. Oferta takich obozów jest olbrzymia, a ich rodzajów jest mnóstwo.
Coraz popularniejsze jest wysyłanie dzieci na obozy, na których mogą zdobyć jakąś umiejętność. Jako że jest zima, zdecydowanie najpopularniejsze są obozy narciarskie. Ale dyscypliną, która odbiera zwolenników nartom, a przy tym jest bardzo modna właśnie wśród ludzi młodych, jest snowboard. I właśnie wysłanie dzieci na obóz snowboardowy, na którym połączą oni wolny czas z nauką jazdy na desce snowboardowej. Wbrew pozorom obozy snowboardowe nie są organizowane jedynie w górach, a w różnych częściach kraju. Do zorganizowania obozu snowboardowego wystarczy jedynie dosyć stromy stok, a takie spotyka się na terenie całego kraju.
Poza nauką jazdy na desce obozy snowboardowe to wiele innych atrakcji dostosowanych do wieku uczestników. W programie zazwyczaj znajdują się wycieczki, dyskoteki, ogniska, a także oczywiści czas wolny. Oferta jest zróżnicowana, ale zazwyczaj uczestnik ma w cenę wliczony karnet na stok, a także ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.