Być może tak bardzo przywykliśmy już do częstych wyjazdów za granicę, że nie wyobrażamy sobie tego, iż podczas lata mielibyśmy pozostać w swoim kraju. Zróbmy to jednak przynajmniej raz w życiu, a zmienimy swój stosunek do wakacji spędzanych w Polsce.

Prawdopodobnie wciąż niewiele wiemy o kraju, w którym żyjemy od samego urodzenia. Znamy jego zabytki i atrakcyjne miejsca wyłącznie z teorii, przez co szybko o nich zapominamy i już nie jesteśmy w stanie ich nikomu przedstawić. Gdybyśmy natomiast zarezerwowali dla siebie Kwatery Miedzyzdroje, na własne oczy ujrzelibyśmy zabytki i cudowne miejsca położone tuż nad morzem. Stałyby się one częścią naszych wspomnień, więc na pewno tak szybko byśmy o nich nie zapomnieli.

Podróże kształcą i uczą, robiąc to oczywiście w bardzo przyjemny sposób. Podróżując po Polsce, wreszcie zdobywamy wiedzę i informacje na temat własnego kraju i przeróżnych jego części. Możemy potem chwalić się uzyskanymi wcześniej wiadomościami, przekazując je coraz dalej i dalej.