Planując wyjazd na wakacje wielu Polaków staje przed dylematem, czy wybrać wyjazd do któregoś z modnych, polskich kurortów, czy może zdecydować się na wyjazd zorganizowany przez biuro podróży w którymś z kurortów zagranicznych.

Głównym czynnikiem, jaki decyduje o wakacyjnych destynacjach, są przede wszystkim pieniądze. Turystyka w Polsce jest nadal popularna, jednak ze względu na ceny noclegów w pensjonatach oraz dosyć zróżnicowaną pogodę latem, wielu klientów decyduje się na wyjazd do krajów basenu Morza Śródziemnego. Wysokie temperatury oraz ceny niejednokrotnie porównywalne do cen w Polsce przemawiają na korzyść takich rozwiązań.

Jakie kraje cieszą się popularnością wśród turystów? Od lat Polaków można spotkać na greckich wyspach, we Włoszech czy na Wyspach Kanaryjskich. Przez lata wielbiciele nurkowania wybierali Egipt, który ze względu na zagrożenia terrorystyczne jest mniej bezpieczny niż jeszcze kilka lat temu. Na pewno jednak Polacy nie wyjeżdżają do Turcji, Tunezji czy Maroka, a zainteresowanie tymi krajami bardzo spadło.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.